LYRA 2007COURSE E

Contents

IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Total Nett
1st Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 1.0 [5.0] 1.0 2.0 1.0 1.0 2.0 5.0 18.0 13.0
2nd Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 2.0 1.0 [4.0] 1.0 3.0 2.0 1.0 4.0 18.0 14.0
3rd Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 3.0 2.0 2.0 3.0 [4.0] 3.0 4.0 1.0 22.0 18.0
4th Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 4.0 3.0 3.0 5.0 2.0 4.0 [6.0] 3.0 30.0 24.0
5th Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 5.0 4.0 5.0 [6.0] 6.0 6.0 5.0 2.0 39.0 33.0
6th The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 [6.0] 6.0 6.0 4.0 5.0 5.0 3.0 6.0 41.0 35.0

8 Metre Division

Rank Boat SailNo Helm Club Race 1 Race 2 Race 4 Race 5 Race 7 Race 8 Total Nett
1st Iskareen 21 Ralph Reiman EYC [DNC] 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 12.0 5.0
2nd Ranja S7 Guy Jones RCYC 1.0 2.0 3.0 2.0 [4.0] 4.0 16.0 12.0
3rd Thisbe CAN9 Buck Mitchele RCYC 2.0 [4.0] 2.0 3.0 2.0 3.0 16.0 12.0
4th Severn CAN 7 Cedric Gyles RCYC 3.0 3.0 4.0 4.0 [5.0] 2.0 21.0 16.0
5th Norseman CAN 2 Cedric Gyles RCYC 4.0 [5.0] 5.0 5.0 3.0 5.0 27.0 22.0
6th Jackeen Can 8 Jeffrey Cole EYC 5.0 6.0 6.0 [DNC] 6.0 6.0 36.0 29.0

Beneteau 40.7 Division

Rank Boat SailNo Helm Club Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Total Nett
1st Mullet 51405 Kris Werner RYC 1.0 1.0 [2.0] 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 9.0 7.0
2nd Amorita USA50025 Fritz Odenbach RYC 2.0 2.0 [4.0] 4.0 2.0 4.0 2.0 2.0 22.0 18.0
3rd Maggie Kelly 54400 Chris Steer RCYC 3.0 [4.0] 1.0 3.0 4.0 2.0 3.0 4.0 24.0 20.0
4th Out of the Blue 51776 John Doyle RYC [4.0] 3.0 3.0 2.0 3.0 3.0 4.0 3.0 25.0 21.0

PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Race 7 Race 8 Total Nett
1st Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 [2.0] 1.0 9.0 7.0
2nd One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 [5.0] 2.0 3.0 2.0 5.0 2.0 3.0 4.0 26.0 21.0
3rd Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 2.0 3.0 2.0 [7.0] 4.0 5.0 6.0 2.0 31.0 24.0
4th Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 4.0 4.0 5.0 3.0 3.0 3.0 [7.0] 6.0 35.0 28.0
5th Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 3.0 5.0 4.0 6.0 [7.0] 6.0 4.0 5.0 40.0 33.0
6th Live Edge J 105 267 Michael Mountford RCYC 90 [DNC] DNC DNC 4.0 6.0 4.0 1.0 3.0 51.0 40.0
7th Lively J 109 265 Murray Gainer ABYC 75 [DNC] DNC DNC 5.0 2.0 7.0 5.0 7.0 59.0 48.0

Race 1 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 0:56:27 1:06:26 1.0
2 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 0:58:39 1:07:27 2.0
3 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:02:59 1:07:35 3.0
4 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:05:07 1:09:05 4.0
5 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:04:53 1:09:37 5.0
6 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:06:17 1:11:35 6.0

Race 2 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 1:03:39 1:13:12 1.0
2 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:08:44 1:13:45 2.0
3 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:10:00 1:14:16 3.0
4 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:09:32 1:14:37 4.0
5 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 1:04:49 1:16:17 5.0
6 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:13:21 1:19:13 6.0

Race 3 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 0:59:17 1:09:47 1.0
2 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:06:54 1:11:47 2.0
3 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:08:28 1:12:39 3.0
4 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 1:03:38 1:13:11 4.0
5 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:09:00 1:14:02 5.0
6 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:09:44 1:15:19 6.0

Race 4 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 1:11:42 1:22:27 1.0
2 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 1:11:04 1:23:39 2.0
3 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:19:22 1:25:10 3.0
4 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:19:04 1:25:24 4.0
5 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:21:57 1:26:57 5.0
6 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:22:15 1:28:15 6.0

Race 5 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 0:59:43 1:10:17 1.0
2 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:08:04 1:12:13 2.0
3 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 1:03:00 1:12:27 3.0
4 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:09:06 1:14:09 4.0
5 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:09:23 1:14:56 5.0
6 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:11:39 1:16:53 6.0

Race 6 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 1:09:37 1:21:56 1.0
2 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 1:12:46 1:23:41 2.0
3 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:20:18 1:26:10 3.0
4 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:22:46 1:27:49 4.0
5 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:21:31 1:28:02 5.0
6 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:24:37 1:30:48 6.0

Race 7 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 1:12:58 1:23:55 1.0
2 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 1:11:20 1:23:58 2.0
3 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:18:24 1:24:40 3.0
4 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:19:48 1:25:38 4.0
5 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:20:36 1:26:29 5.0
6 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:21:36 1:26:35 6.0

Race 8 - IRC Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Rags C&C 115 54 Judy Button MCC 1.073 1:03:48 1:08:27 1.0
2 Beyond Survival C&C 115 54266 Bill Roscoe BC 1.073 1:05:02 1:09:47 2.0
3 Press Gang IMX 38 1957 Chris Medland ABYC 1.061 1:05:48 1:09:49 3.0
4 Hot Water J133 CAN 54375 John McLeod RCYC 1.15 1:00:56 1:10:04 4.0
5 Defiant Farr 40 17 Chris Cook RCYC 1.177 0:59:34 1:10:07 5.0
6 The Black Prince C&C 121 54333 Ernest Toomath RCYC 1.080 1:06:41 1:12:01 6.0

Race 1 - 8 Metre Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Ranja 8 Metre S7 Guy Jones RCYC 1:04:55 1:27:31 1.0
2 Thisbe 8 Metre CAN9 Buck Mitchele RCYC 1:05:11 1:27:53 2.0
3 Severn 8 Metre CAN 7 Cedric Gyles RCYC 1:05:56 1:28:53 3.0
4 Norseman 8 Metre CAN 2 Cedric Gyles RCYC 1:07:52 1:31:30 4.0
5 Jackeen 8 Metre Can 8 Jeffrey Cole EYC 1:08:38 1:32:32 5.0

Race 2 - 8 Metre Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Iskareen 8 Metre 21 Ralph Reiman EYC 1:09:39 1:33:54 1.0
2 Ranja 8 Metre S7 Guy Jones RCYC 1:09:40 1:33:55 2.0
3 Severn 8 Metre CAN 7 Cedric Gyles RCYC 1:10:50 1:35:30 3.0
4 Thisbe 8 Metre CAN9 Buck Mitchele RCYC 1:11:16 1:36:05 4.0
5 Norseman 8 Metre CAN 2 Cedric Gyles RCYC 1:13:33 1:39:09 5.0
6 Jackeen 8 Metre Can 8 Jeffrey Cole EYC 1:15:24 1:41:39 6.0

Race 3 - 8 Metre Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Place Nett
1 Iskareen 8 Metre 21 Ralph Reiman EYC 1 1.0
2 Thisbe 8 Metre CAN9 Buck Mitchele RCYC 2 2.0
3 Ranja 8 Metre S7 Guy Jones RCYC 3 3.0
4 Severn 8 Metre CAN 7 Cedric Gyles RCYC 4 4.0
5 Norseman 8 Metre CAN 2 Cedric Gyles RCYC 5 5.0
6 Jackeen 8 Metre Can 8 Jeffrey Cole EYC 6 6.0

Race 4 - 8 Metre Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Place Nett
1 Iskareen 8 Metre 21 Ralph Reiman EYC 1 1.0
2 Ranja 8 Metre S7 Guy Jones RCYC 2 2.0
3 Thisbe 8 Metre CAN9 Buck Mitchele RCYC 3 3.0
4 Severn 8 Metre CAN 7 Cedric Gyles RCYC 4 4.0
5 Norseman 8 Metre CAN 2 Cedric Gyles RCYC 5 5.0

Race 5 - 8 Metre Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Place Nett
1 Iskareen 8 Metre 21 Ralph Reiman EYC 1 1.0
2 Thisbe 8 Metre CAN9 Buck Mitchele RCYC 2 2.0
3 Norseman 8 Metre CAN 2 Cedric Gyles RCYC 3 3.0
4 Ranja 8 Metre S7 Guy Jones RCYC 4 4.0
5 Severn 8 Metre CAN 7 Cedric Gyles RCYC 5 5.0
6 Jackeen 8 Metre Can 8 Jeffrey Cole EYC 6 6.0

Race 6 - 8 Metre Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Place Nett
1 Iskareen 8 Metre 21 Ralph Reiman EYC 1 1.0
2 Severn 8 Metre CAN 7 Cedric Gyles RCYC 2 2.0
3 Thisbe 8 Metre CAN9 Buck Mitchele RCYC 3 3.0
4 Ranja 8 Metre S7 Guy Jones RCYC 4 4.0
5 Norseman 8 Metre CAN 2 Cedric Gyles RCYC 5 5.0
6 Jackeen 8 Metre Can 8 Jeffrey Cole EYC 6 6.0

Race 1 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:00:15 1:21:14 1.0
2 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:01:39 1:23:07 2.0
3 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:02:18 1:23:59 3.0
4 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle RYC 1:02:59 1:24:55 4.0

Race 2 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:03:42 1:25:53 1.0
2 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:07:21 1:30:48 2.0
3 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle RYC 1:09:48 1:34:06 3.0
4 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:10:15 1:34:42 4.0

Race 3 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:02:55 1:24:49 1.0
2 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:03:33 1:25:40 2.0
3 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle RYC  1:03:54 1:26:09 3.0
4 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:07:31 1:31:01 4.0

Race 4 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:16:21 1:42:56 1.0
2 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle RYC  1:17:15 1:44:09 2.0
3 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:18:43 1:46:07 3.0
4 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:20:11 1:48:06 4.0

Race 5 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:05:56 1:28:53 1.0
2 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:08:05 1:31:47 2.0
3 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle RYC  1:09:04 1:33:07 3.0
4 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:09:05 1:33:08 4.0

Race 6 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:14:26 1:40:21 1.0
2 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:16:39 1:43:20 2.0
3 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle RYC  1:17:47 1:44:52 3.0
4 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:19:02 1:46:33 4.0

Race 7 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:17:37 1:44:38 1.0
2 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:19:13 1:46:48 2.0
3 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:20:15 1:48:11 3.0
4 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle   1:20:50 1:48:58 4.0

Race 8 - Beneteau 40.7 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Elapsed Corrected Nett
1 Mullet Beneteau 40.7 51405 Kris Werner RYC 1:03:02 1:24:59 1.0
2 Amorita Beneteau 40.7 USA50025 Fritz Odenbach RYC 1:04:07 1:26:26 2.0
3 Out of the Blue Beneteau 40.7 51776 John Doyle RYC  1:04:35 1:27:04 3.0
4 Maggie Kelly Beneteau 40.7 54400 Chris Steer RCYC 1:04:46 1:27:19 4.0

Race 1 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:04:21 1:15:59 1.0
2 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:05:26 1:16:29 2.0
3 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:07:43 1:17:34 3.0
4 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:06:50 1:18:31 4.0
5 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:08:27 1:20:25 5.0

Race 2 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:08:50 1:21:17 1.0
2 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:11:13 1:23:40 2.0
3 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:11:54 1:24:02 3.0
4 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:12:26 1:25:06 4.0
5 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:15:19 1:26:16 5.0

Race 3 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:09:10 1:21:41 1.0
2 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:11:39 1:23:45 2.0
3 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:12:14 1:24:52 3.0
4 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:16:22 1:27:28 4.0
5 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:14:29 1:27:30 5.0

Race 4 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:18:04 1:32:11 1.0
2 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:19:23 1:33:16 2.0
3 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:20:25 1:34:29 3.0
4 Live Edge J 105 267 Michael Mountford RCYC 90 1:22:37 1:34:38 4.0
5 Lively J 109 265 Murray Gainer ABYC 75 1:22:15 1:36:38 5.0
6 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:25:03 1:37:25 6.0
7 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:24:49 1:39:08 7.0

Race 5 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:05:34 1:17:26 1.0
2 Lively J 109 265 Murray Gainer ABYC 75 1:08:01 1:19:54 2.0
3 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:09:50 1:22:03 3.0
4 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:10:22 1:22:15 4.0
5 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:10:10 1:22:26 5.0
6 Live Edge J 105 267 Michael Mountford RCYC 90 1:12:08 1:22:37 6.0
7 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:13:33 1:24:15 7.0

Race 6 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:17:51 1:31:56 1.0
2 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:18:38 1:32:23 2.0
3 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:18:39 1:32:24 3.0
4 Live Edge J 105 267 Michael Mountford RCYC 90 1:20:46 1:32:31 4.0
5 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:19:11 1:32:33 5.0
6 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:22:46 1:34:48 6.0
7 Lively J 109 265 Murray Gainer ABYC 75 1:20:54 1:35:03 7.0

Race 7 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Live Edge J 105 267 Michael Mountford RCYC 90 1:18:46 1:30:13 1.0
2 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:16:34 1:30:25 2.0
3 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:17:27 1:30:59 3.0
4 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:20:27 1:32:09 4.0
5 Lively J 109 265 Murray Gainer ABYC 75 1:18:28 1:32:11 5.0
6 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:18:59 1:32:19 6.0
7 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:21:12 1:35:24 7.0

Race 8 - PHRF 1 Division

Rank Boat Class SailNo Helm Club Rating Elapsed Corrected Nett
1 Crime Scene J 35 73320 Stephen Trevitt ABYC 72 1:05:11 1:16:59 1.0
2 Road Trip! Tripp 33 50506 Cameron Smith WYC 78 1:06:03 1:17:12 2.0
3 Live Edge J 105 267 Michael Mountford RCYC 90 1:07:41 1:17:31 3.0
4 One More J109 19158 Lloyd McKeen Cobourg YC 75 1:06:59 1:18:42 4.0
5 Kamiaze Tripp 37 41849 Jody Pepper Cobourg YC 90 1:08:52 1:18:53 5.0
6 Red Jacket C&C Custom KC2281 Peter Milligan RCYC 75 1:08:29 1:20:27 6.0
7 Lively J 109 265 Murray Gainer ABYC 75 1:10:24 1:22:42 7.0

Scoring codes used

CodeDescription
DNCDid not come to the starting area

www.sailwave.com